Proč do psího jídelníčku zahrnout konzervy?

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste majitelem pejska, pak je pro vás určitě důležité, aby se měl co nejlépe. Jedním z nejhlavnějších faktorů je kvalitní a dobrá výživa. Jedním takovým zpestřením denního krmení je občasné přidání konzerv do jídelníčku. Pokud vás zajímá proč, pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém uvedeme hned několik důvodů.

5 důvodů, proč jsou konzervy přínosem

  • Lepší hydratace – asi vás nepřekvapí, že jednou z největších výhod, které nabízejí konzervy pro psy, je jejich vysoký obsah vlhkosti. Mnoho psů má sklony k nedostatečnému pití, což může vést k dehydrataci. A právě s tímto problémem vám mohou výborně pomoci právě konzervy.
  • Výraznější chuť – díky vysoké koncentraci aroma a přirozených chutí mají tendenci být pro psy lákavější než suché krmivo. To může být užitečné pro psy, kteří jsou v jídle vybíravější. Stačí jim do jídla trochu přimíchat a jsou jako vyměnění.
  • Lepší srst – konzervy pro psy často obsahují vyšší podíl kvalitních bílkovin a tuků. Ty mají pozitivní vliv na kůži a srst. A nehraje žádnou roli, jestli se pohybuje na zahradě nebo je to pes do bytu.
  • Snadnější stravitelnost – konzervy jsou obvykle snadněji stravitelné než suché krmivo, což může být významné pro psy s citlivým trávením. Obsah je z pravidla měkký a může tak výrazně usnadnit konzumaci pro ty jedince, kteří mají problémy se zuby.
  • Podpora metabolismu – obvykle obsahují nižší obsah sacharidů než suché granule, což může pomoci udržovat optimální hmotnost a rovnováhu metabolismu psa.

Jak sami vidíte, pozitiv není zrovna málo, proto není na škodu vašemu čtyřnohému kamarádovi občas dopřát kvalitní masovou konzervu. Uděláte mu tím rozhodně radost!