Neztraťte se ve světě CE certifikací. Víme, jak je získat snadno a bez chyb

Přidat na Seznam.cz

Obávané certifikace zboží dokážou pěkně vystrašit všechny nezkušené podnikatele. Pokud zrovna máte nápad na zajímavý nový produkt, rozhodně se nenechte zastrašit a pusťte se směle do práce. Poradíme vám, jak získat potřebné zkoušky.

Zákony mluví jasně

Ať už se pohybujete v kterékoliv zemi Evropské unie, vaše zboží musí splňovat celou řadu požadavků. Nikdo z nás by přece jen nechtěl kupovat zdravotně závadné, nefunkční či nebezpečné produkty. Přesně proto existují šikovné CE certifikace. Díky nim budou mít zákazníci, obchodní partneři i případné kontroly jistotu, že vám mohou plně důvěřovat.

Když už budete v tom, nezapomeňte ani na nepovinné certifikáty. Každý z nich vám totiž zajistí o něco větší důvěryhodnost, takže budete mít lepší šanci získat zkušené obchodní partnery. Nyní ale zpět k obávanému CE. Jeho realizace opravdu nemusí být utrpením, jak si mnoho začínajících podnikatelů myslí.

Jaký druh zboží prodáváte?

Obzvlášť přísné požadavky platí hlavně pro dětské hračky či plastové výrobky pro styk s potravinami. Podobná situace se týká i chemických přípravků, osobních ochranných pomůcek, tlakových nádob, elektrických zařízení a podobně. Dané povinnosti se nevyhnou ani repasované a použité předměty.

Ať tak, nebo onak, rozhodně se vám bude hodit spolupráce se specializovanými odborníky. Při jejich výběru si dávejte pečlivý pozor, protože ne všichni provádí svou činnost poctivě. Dobrým příkladem je třeba jeden z největších tuzemských hráčů jménem Profi Cert. Jeho webové stránky najdete pod odkazem https://www.certifikujeme.cz/.

Budete se moci spolehnout na komplexní poradenství, pomoc při vymýšlení nezávadného produktu a bezpečné získání potřebných certifikátů. Díky tomu se dostanete na trh rychle a bez zádrhelů.