Náplasti pro jednodušší kojení

Přidat na Seznam.cz

Kojení se většině lidem, a mnohdy dokonce i ženám, jeví jako jednoduchý a zcela poklidný proces. Obvykle tomu tak skutečně je, nicméně ne vždy. 

Existuje velké množství matek, které mají problémy své malé děti přirozenou cestou nakrmit. Během tohoto procesu totiž trpí velmi nepříjemnými pocity.

Nejde jen o prvorodičky

Porod je obvykle docela bolestivou záležitostí a říká se, že po něm je pro ženu už všechno hračka. Neplatí to samozřejmě vždy. I tak na první pohled jednoduchá věc, jako je kojení, může být velice náročná. Hlavně dámy, které mají citlivé bradavky, mohou při krmení svých ratolestí nefalšovaně trpět.

Nejedná se ovšem o problém, jenž by sužoval pouze prvorodičky. S tímto druhem potíží se setkávají i mnohonásobné matky. 

Ty často navíc mohly dříve kojit normálně, avšak s novým dítětem mají natolik bolavé bradavky, že se rozhodnou pro jiné způsoby krmení. Prozatím nebyla nalezena příčina, proč tomu tak je, naštěstí však existují způsoby, jak se s tímto druhem potíží vypořádat.

Odsávání

Často stačí dítko chovat během kojení trochu jinak, než je standard, a rázem je po problému. Ne vždy je však tento způsob efektivní. Často je nezbytné, aby žena začala mléko odsávat do lahviček a mohla krmit své dítko alespoň z nich. 

Náplasti

Krmení z lahví je až ta poslední možnost. Ještě předtím je dobré využít i jiné alternativy, například hojivé náplasti Multi-Mam Compresses. Ty působí podobným způsobem jako analgetika. Ta však nesmí matka během kojení vůbec brát, jelikož by se mohla skrze mléko dostat do organismu dítěte, což by mohlo mít dalekosáhlé důsledky.

Náplasti tohoto typu ovšem škodlivé pro dítě nejsou. Jednak fungují pouze lokálně, jednak obsahují pouze samé bezpečné přírodní látky, které odstraňují nelibé pocity a zároveň působí hojivě. Náplasti je možné aplikovat nejen těsně před zahájením kojení, ale klidně i po něm.