Jaké výhody má moderní foukaná izolace? Budete překvapení!

Přidat na Seznam.cz

Trápí vás tepelné úniky a vysoké výdaje za vytápění? V takovém případě přichází čas na obnovu zateplení svého domova. Tentokrát se zaměřte na foukanou izolaci. O co se jedná a jaké má vlastně benefity?

Účinná technologie bez tepelných mostů

Foukaná izolace funguje na základě foukání vybraného materiálu do předem určených prostor. Typicky se jedná o polystyren, dřevovláknitou izolaci, celulózovou izolaci, čedičovou izolaci, minerální skelnou izolaci, Knauf Supafil Loft i další prostředky. Každý z nich má trochu jiné vlastnosti, takže je nutné jejich výběr přizpůsobit konkrétní stavbě a požadavkům.

Technologie foukání je velmi rychlá a jednoduchá, což snižuje potřebný čas a samozřejmě i finální investici. Nanáší se na vertikální, horizontální i šikmé povrchy. Velkou výhodou je hlavně schopnost dostat se i do velmi složitě přístupných prostor (pod schodiště, do výklenků…).

Foukaná izolace navíc vytváří perfektně celistvou ochranu proti únikům tepla. Na rozdíl od klasických rolí se nemusíte obávat žádných mezer a tepelných mostů. Výsledkem jsou mnohem vyšší úspory za vytápění a větší uživatelský komfort.

V případě foukání lze zároveň nakombinovat různé stupně a druhy izolací. Díky tomu se dosáhne požadovaného efektu v každé části domova.

Na kolik foukaná izolace vychází?

Plánujete nové zateplení stropu? Pak vás určitě zajímá, na kolik taková práce vyjde. Nejlepší bude, když si rozkliknete internetové stránky známých odborníků ze společnosti Ekoizolace. Tam zjistíte vše potřebné ohledně dané technologie i jednotlivých materiálů.

Vpravo nahoře najdete tlačítko „cenová nabídka“. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář, sdělte stručné informace o požadovaném prostoru a v mžiku obdržíte nezávaznou cenovou nabídku. Následně se sami rozhodnete, jestli máte zájem.