Jaké látky jsou vhodné pro výrobu doplňků k oblečení?

Přidat na Seznam.cz

Pokud si chcete vlastnoručně vyrobit doplňky k oblečení, prvním krokem je výběr vhodné látky. Nabízí se více možností, každá z nich má specifické výhody. Jak tedy zvolit správně?

Univerzální úplet

Pokud hledáte univerzální materiál, ze kterého si můžete vyrobit v podstatě cokoli, pak je kvalitní úplet ideální volbou. Díky své pružnosti a odolnosti jde o velmi oblíbenou látku. Perfektně se hodípro výrobu různých doplňků do vlasů, například mašlí ččelenek. Skvěle drží tvar a zachovává si svou krásu i při častém nošení. Navíc je úplet lehký a pohodlný, můžete si tedy užít komfort a spolehnout se na dlouhou životnost doplňků.

Elegantní viskóza

Viskóza je někdy nazývána jako umělé hedvábí – nejde o zcela přírodní látku, ovšem svou příjemnou texturou, hebkostí a vzhledem se jim podobá. Vyniká zejména elegantním dojmem, díky tomu je vhodná pro výrobu doplňků. Ať už jde o mašle či třeba šátek, stačí si jen vybrat viskózu metráž v oblíbené barvě či s atraktivním vzorem. Je třeba myslet na to, že se materiál může mačkat a je poměrně citlivý. Není proto ideální pro každodenní nošení.

Další možnosti

Samozřejmě se nabízí i řada dalších materiálů, ze kterých si můžete vyrobit originální doplňky. Zajímavou volbou je kůže a semiš, ty nabízí skvělé možnosti pro výrobu náramků a drobných luxusních ozdob. Naopak vyhnout byste se měli syntetickým látkám, které bývají náchylné k odírání a během relativně krátkého času mohou působit opotřebovaně.

Při výběru vhodné látky vždy vycházejte z toho, co máte rádi. Ať už jde o druh látky či její barvu a motiv. Úplet a viskóza jsou univerzální, hravě z nich ušijete stylové a pohodlné doplňky. Díky rozmanitosti máte vždy na výběr a jistě tak najdete řešení, které bude plně odrážet váš styl.