Jáká matrace je nejlepší? Ta, co vám nejvíce vyhovuje! 

Přidat na Seznam.cz

Matrace, na které spíme, má na kvalitu našeho spánku mnohem větší vliv, než se možná domníváme. Pokud se tedy ráno probouzíte rozlámaní, zřejmě je chyba právě ve vaší matraci. 

Dobrá matrace musí být komfortní, prodyšná a s dobrou oporou páteře, a hlavně dlouho vydržet. Při jejím výběru je vhodné se zaměřit hned na několik parametrů. Prvním z nich je velikost. Standardní rozměr matrace pro jednolůžko je 90 × 200 cm. Na trhu ale najdete i matrace prodloužené, dlouhé např. 220 cm. V každém případě si zvolte matraci, která vám bude velikostně vyhovovat.

Jakou tuhost?

Nesmírně důležitým parametrem při výběru matrace je její tvrdost či tuhost. Na trhu najdete matrace měkké, středně tvrdé, tvrdé a velmi tvrdé. Obecně se dá říci, že čím vyšší hmotnost uživatele matrace, tím tvrdší by měla být. A obráceně. Lehkým jedincům často vyhovují matrace měkké a těm těžším tvrdé. Ale není to pravidlo. Preference na tuhost matrace se často mění i s věkem. Tím, jak člověk stárne, upřednostňuje tužší matraci. 

Matrace podle výroby

Podle technologie výroby se matrace, s nimiž se setkáte na trhu, dělí na pěnové, latexové a pružinové. Latexové se vyrábějí většinou z přírodního kaučuku, pružinové jsou tvořeny pružinami ve tvaru přesýpacích hodin a ty pěnové se vyrábějí z různých pěn. Více než o technologie výroby byste se měli zajímat o vlastnosti dané matrace. Pokud například máte problémy se zády, vhodná pro vás bude ortopedická matrace. Sháníte-li matraci pro astmatika či alergika, zaměřte svou pozornost na matrace antialergické, například matrace s kokosovým vláknem

Nechte si poradit 

Pokud si nejste jisti, jaká matrace pro vás bude nejlepší, nechte si poradit. Odborné poradenství nabízí například e-shop Bazyl.cz, v jehož nabídce najdete širokou škálu exkluzivních ortopedických, sendvičových a vrchních matrací včetně příslušenství k nim. Jeho provozovatel není pouhým prodejcem, ale i výrobcem. 

Kvalitní certifikované materiály 

Pří výrobě Bazyl.cz používá pouze vysoce kvalitní certifikované materiály, které prošly náročnými testy na zdravotní nezávadnost, kterou dokazují certifikáty ÖKO-TEX® Standard 100. Komfortní matrace vyrábí ze studené pěny, PUR pěny, vysoce komfortní termoelastické paměťové pěny a LATEXU. 

Matrace za hubičku

Nabízené zboží dodává po celé České republice v nejkratších dodacích lhůtách. Zde jsou rovněž k sehnání matrace v akci 1+1 a vybrané matrace až s padesátiprocentní slevou. Svou matraci tak můžete pořídit téměř za hubičku.