Jak oblékat plus size šaty? Může vám to slušet jako modelce!

Přidat na Seznam.cz

Spousta žen hodí flintu do žita a svá kila skrývá. Proč? Například širší boky jsou smyslné, v mužích evokují symbol plodnosti. Větší ňadra mají pánové také rádi. Pamatujte na jednu věc – snahou něco zakrýt na nedostatek spíš upozorníte.

Kde seženu plus size šaty?

Pokud si koupíte volnou halenu nebo šaty, na vašem těle vlastně nabyde na objemu, protože se bude formovat dle nejširších míst, což bývají prsa nebo boky. Případný štíhlejší pas se ztratí a vy budete působit kypře. Proto je podstatné vybrat správný střih a velikost. Nezavírejte oči nad tím, že máte 50, když jste ještě před rokem nosila 46. Mimochodem, nejen velikosti každého obchodu, ale i střihu nebo i jiných sérií stejných basic kousků (džíny, trika atd.) se mohou lišit. Takže jste třeba ani moc nepřibrala. Důležité však je, aby vám oděv seděl. Aby nikde nelezly špíčky, aby kousek nebyl zase volný jako pytel. Šaty plus size mohou sedět perfektně skoro jako na těle modelky. Každý outfit totiž umí pozvednout plusy a zakrýt nedostatky.

Móda pro plus size – jak ji oblékat?

Záleží, jaké máte proporce. Pokud vás trápí silnější stehna, noste midi nebo maxisukně. Vždyť je to tak ženské! Trápí vás větší bříško? Rozbijte opticky figuru. Toho dosáhnete jednak barevností, pozor však na divokost, anebo je větší spoleh na vrstvení. Klasické džíny, k nim volnější halenka ovázaná páskem (může být i tzv. podkasaná) a k ní stylová bundička budou vypadat famózně. Jestli vás trápí silnější boky, vsaďte taktéž na pásek, který umístíte nad boky, a opět nakasáte halenu. Opticky se tak vyrovnají centimetrové rozdíly mezi boky a pasem. Móda pro plus size může být hravá stejně jako fashion pro manekýny. Přesvědčte se například v butiku La Silueta, kde mají moderní a kvalitní kousky.