Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?
Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.
Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.
Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Poslední týdny přinesly zajímavé zhodnocení
Každý milovník zlata si všiml, že v posledních týdnech vzrostla hodnota tohoto kovu na historické maximum. Prošvihli jste nejlepší čas k nákupu? Ani náhodou!
Světoví analytici totiž jasně dokazují, že v dalších desítkách let zlato hravě překoná současný stav, a to klidně až o několikanásobek. Důvodem je jeho omezená zásoba, která nebude schopná uspokojit stále rostoucí poptávku ze strany firem, bank, států i investorů.
Pokud se tedy řadíte mezi dlouhodobé a konzervativní investory, rozhodně nezapomeňte každým rokem přikoupit alespoň několik slitků. Budete-li poctivě přikupovat po dobu dalších let, zajistíte si nejlepší zhodnocení s nejmenším rizikem.
Řeč je o klasických fyzických slitcích. Ty s sebou přináší mnohem více benefitů než virtuální vlastnictví zlata, akcie zlatých dolů či absolutně nevýhodné bankovní spoření do zlata. Zkrátka a dobře si je zamknete do sejfu, kde vám je nikdo nevezme.
Nenakupujte zbrkle
V Čechách najdete desítky obchodníků, kteří prodávají úplně stejné slitky ze zahraničí. Žádná česká mincovna přece jen nevyrábí vlastní zlaté slitky ani cihličky, takže je musíme dovážet z jiných zemí. Většina z nich pochází ze švýcarské rafinérie Argor-Heraeus.
Co se stane, když se slitky dováží? Během procesu přepravy je nutné zaplatit obchodníky, dodavatele i kurýrní společnosti. Výsledný produkt je tedy dražší, než kdybyste jej koupili přímo ve Švýcarsku.
Přesně proto u nás existuje velké cenové rozpětí napříč obchodníky. Absolutně totožný produkt tak někde stojí o 10 % více, zatímco jinde naopak o 10 % méně (rozdíly se pohybují v tisícikorunách). Co se stane, když budete pokaždé zbytečně vyhazovat 10 % peněz z okna? Vaše investice absolutně ztratí smysl. Raději tedy porovnávejte jednotlivé nabídky a přistupujte pouze na ty nejvýhodnější!