Andrej Babiš kecá v podcastech, ale nic pořádného se nedozvíme

Přidat na Seznam.cz

Andrej Babiš peče vánočku, Andrej s Monikou v Národním divadle, opět pečení, tentokrát výborná kuřecí roláda. Že byste od prezidentského kandidáta čekali víc? Třeba jaká by byla jeho zahraniční politika, výběr soudců Ústavního soudu, jaké by měl spolupracovníky? Tak nečekejte, mohli byste u toho obrůst mechem.

Podcast Insider si zve prezidentské kandidáty na rozhovor a hostem tohoto týdne byl Andrej Babiš. Možná jste do teď měli pocit, že Andrej není zdatný rétor, vzhledem k jeho československému jazykovému mišmaši a špatnému slovosledu. Tentokrát se mu musí přiznat jeden um, dvě hodiny „kecat“ a neříct u toho prakticky nic. Většinou se z rozhovoru pro titulek článku vybere nějaká nejdůležitější informace, kterou dotyčný sdělil. Tentokrát nebylo z čeho vybírat.

Bývalý premiér upadal do již ohrané sebelítosti. Prohlašuje, že už se o něm 10 let říkají nesmysly. Co se týká obžaloby, která se na něj vede kvůli kauze Čapí hnízdo, tak tu považuje „za politické stíhání.“

Sebelítost, ego a kritika ostatních

Jeho oddaná suita nazvaná ANO u posledních voleb neprohrála, vlastně vyhrála a Trump, pardon Babiš je prý překvapen, jak lidé rychle zapomínají, když opět volí ODS. V tom má pravdu, kdyby lidé tak rychle nezapomínali, nemohli bychom teď mít obžalovaného prezidentského kandidáta jako favorita voleb.

Sebelítostivé fňukání se pak střídá s egomaniakálním projevem. Opět jsme se dozvěděli, kolik výjezdů za svými ovečkami má už tento týden za sebou. A uprchlickou krizi by vyřešil tím, že by šel sám na hranice „situaci urovnat“. Na otázku proč kandiduje na prezidenta, když v minulosti tvrdil, že kandidovat nebude, (ne)odpověděl: „Je složité to vysvětlit…. zvolte mě a uvidíte.“

Kromě toho nesmí chybět kritika ostatních politiků a sem tam nějaké to kopnutí, po tom se člověk vždy cítí lépe, že. „Fiala říká nesmysly o inflaci…nesnaží se jí zarazit,“ tvrdí například Babiš. Škoda, že nám Andrej neřekne zázračný recept, zřejmě by za to dostal Nobelovu cenu. Protože s rekordní inflací se nyní potýká celá EU i USA, kde mají jistě řadu chytrých hlav, ale nikdo extrémní zdražování zatím zarazit nedokázal. Ale možná máme právě diamantový mozek v naší kotlině, kdo ví.

Volba prezidenta není reality show

Nepochybně záleží u všech rozhovorů, jaké otázky moderátoři kladou a pravdou zůstává, že v tomto rozhovoru (Michal Půr a Tomáš Jirsa) zůstali směrem k Babišovi příjemně žoviální. Přesto se však nedozvíme nic o programu Andreje Babiše, kdyby se stal prezidentem ani z jeho jiných vyjádření či sociálních sítí.

Například Petr Pavel se vyjadřuje na Twitteru ke jmenování ústavních soudců. Danuše Nerudová také na Twitteru mluví o tom, koho by si zvolila za poradce. Nic proti pečení slaného nebo sladkého. Ani postům z Národního divadla v popředí s manželkou s „duck face“ a botoxem vytaženým obočím. Ale nejsme v reality show, ale v prezidentské volbě.

Zdroj: redakce, podcast, Petr Pavel, Danuše Nerudová