Zranění civilisté. Ukrajinská policie ukazuje video s následky ruského útoku na Kostiantynivku

Přidat na Seznam.cz

Zranění lidé po výbuchu letecké bomby, kterou odpálily ruské síly v Kostiantynivce v Doněcké oblasti dne 23. dubna, byli zachráněni policejními záchranáři. Kolem 09:34 dopoledne Rusové shodily naváděnou leteckou bombu typu UMPB-D-30 SM na střed města. Výbuch způsobil zranění pěti lidí, kteří byli během jízdy autem poblíž epicentra exploze.

„Policie dorazila na místo během několika minut od útoku, aby poskytla pomoc civilistům. Mezi zraněnými byly tři ženy ve věku 51 až 55 let a dva muži ve věku 57 a 70 let. Záchranáři poskytli první pomoc a následně je převezli do nemocnice,“ uvedla tisková služba Ukrajinské národní policie.

Podle informací z Doněcké oblastní státní prokuratury a hlavy Doněcké oblastní vojenské správy Vadyma Filashkina útočily Rusové na Kostiantynivku ráno 23. dubna 2024. První zprávy naznačují, že Rusové použili naváděnou leteckou bombu D-30 SN UMPB k útoku na civilní obyvatelstvo.

Ukrajinská policie ukazuje video s následky ruského útoku na Kostiantynivku.

Řidič a čtyři cestující utrpěli zranění různé závažnosti v důsledku útoku na jedné ze městských ulic, píše deník Ukrainska Pravda. Zasažení lidé byli v autě v okamžiku útoku. Zranění byli diagnostikováni s mnoha střepinovými ranami. Dva z nich jsou ve vážném stavu.

Poškozeny byly fasády soukromých domů, automobil a elektrické vedení.

Zdroj: Ukrajinské národní policie, Ukrainska Pravda