Žraloci zaútočili na tři plavce u dvou floridských pláží

Přidat na Seznam.cz

Pětačtyřicetiletá žena utrpěla po jednom útoku „závažné trauma“ a byla jí amputována část paže, při dalším útoku byli zraněni dva teenageři. Pláže byly dočasně uzavřeny.

Dva samostatné útoky žraloků na floridských plážích zranily tři plavce, včetně dvou teenagerů, což podle úřadů vedlo k dočasnému uzavření některých oblíbených prázdninových míst, píše deník The Guardian.

Žralok pokousal pětačtyřicetiletou ženu v pátek kolem 13:20, když plavala na pláži Watersound na pobřeží okresu Walton na Floridě ve východní části státu. Záchranáři ženu letecky přepravili do nemocnice poté, co utrpěla vážné zranění v oblasti břicha, dle deníku USA Today. V důsledku útoku jí musela být amputována část levé paže.

O 90 minut později došlo k dalším dvěma útokům na pláži Inlet, vzdálené jen 6,4 km od prvního místa útoku. Patnáctiletá a sedmnáctiletá dívka plavaly se skupinou kamarádů ve vodě hluboké po pás, když je obě kousl žralok. Jedna z dívek byla zraněna těžce a záchranáři ji letecky transportovali do nemocnice.

Poslední útoky žraloků přicházejí několik dní poté, co byl v neděli na pláži Del Mar City v jižní Kalifornii pokousán 46letý muž jedním z mořských živočichů. Muž vyvázl ze střetu s vážnými zraněními, která však nebyla považována za život ohrožující.

Navzdory tomu, že útoky žraloků jsou relativně vzácné, každý z nich přitahuje pozornost zpravodajských médií. Celosvětově došlo v roce 2023 k méně než 70 nevyprovokovaným žraločím kousnutím, jak vyplývá z International Shark Attack File, který spravuje Floridské muzeum. Florida je světovým lídrem v počtu útoků žraloků.

Zdroj: The Guardian, USA Today.