Zoufalý ruský voják se pokusil odrazit ukrajinský dron pomocí kanystrů s palivem, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Ruský voják byl na nedávno zveřejněných záběrech dohnán k zoufalému činu. Pokusil se odrazit útok ukrajinského dronu pomocí kanystrů naplněných neznámou kapalinou, uvádí server New Voice of Ukraine.

Video ukrajinského novináře Jurije Butusova ukazuje ruského vojáka, který v zoufalé snaze postavit se nepřátelskému dronu sahá po dvou kanystrech s kapalinou, nic netušíc, že jde o hořlavinu. Jeho pokusy o zahnání dronu však byly marné. Bezpilotní letoun zaútočil a vzhledem k mohutné explozi bylo jasné, že kanystry nebyly naplněny pouhou vodou. Jak Butusov poznamenal, tento voják je adeptem na Darwinovu cenu tohoto měsíce.

Prosby ruských vojáků

Začátkem měsíce server Newsweek informoval, že pro ruské vojáky není jednoduché vzdorovat ukrajinským bezpilotním letounům na bojišti. Na sociální síti X jeden ruský voják prostřednictvím videa prosil, aby lidé posílali zbraně k odražení útoků ukrajinských dronů. Nejde přitom o první takový případ, proukrajinský kanál War Translate pravidelně zveřejňuje videa nespokojených ruských bojovníků.

Zdroj: New Voice of Ukraine, Newsweek