Zoufalí Wagnerovci prosí Kreml o pomoc. Údajně umírají po stovkách a nemají dost munice

Přidat na Seznam.cz

Na internetu se objevila videa, ve kterých žoldáci obávané ruské organizace žádali Moskvu, aby jim poskytla munici a zbraně pro boj na Ukrajině, uvádí deník The Daily Beast.

Na záběrech čtyři muži tvrdí, že jsou součástí dělostřelecké jednotky spadající pod Wagnerovu skupinu. Muž na seznamu odškrtává seznam munice, která jednotce chybí a obrací se přímo na ruské Ministerstvo obrany s prosbou o podporu.

„Každý den plníme náročné bojové úkoly, kryjeme útočné skupiny. V současné době jsme zcela odříznuti od zásobování municí,“ uvádějí údajní bojovníci Wagnerovy skupiny. Obracíme se na naše kolegy a přátele z Ministerstva obrany. Jsme přesvědčeni, že někde ve skladech tato munice je a my ji akutně potřebujeme. Uděláme práci za vás. Pomozte nám!“ hovoří zakuklený muž na videu, které sdílel a přeložil válečný zpravodaj Dmitri z WarTranslated.

Další video sdílené na Telegramu ukazuje údajné zdravotníky Wagnerovců, kteří žádají o další munici a stojí před mrtvými bojovníky. Muž si na videu stěžuje, že každý den ztrácí stovky spolubojovníků. „Ztráty mohly být o polovinu nižší, kdyby nám vojenští funkcionáři včas dodali zbraně, munici a vše, co bylo potřeba,“ říká údajný medik. „Přestaňte se flákat. Nechte nás bojovat. Nechte nás bránit naši zemi,“ dodává.

Prosby o pomoc jsou nejnovějším důkazem rostoucího rozkolu mezi Wagnerovou skupinou a ruskou armádou v době, kdy se Moskva snaží odsunout Wagnerovce z Ukrajiny a vrátit úplnou kontrolu do rukou ruského velení, jak jsme psali už dříve v tomto článku.

Zdroje: The Daily Beast, Dmitri (WarTranslated)