Ženu pokousal žralok, je v kritickém stavu. První útok v New Yorku za poslední roky

Přidat na Seznam.cz

USA Padesátiletá žena byla v pondělí krátce před 18. hodinou při plavání na pláži Rockaway v New Yorku pokousána žralokem. V této oblasti je to za poslední roky první útok, píše deník ABC news.

Jak uvedl deník New York Post, 50 letá žena, která byla pokousána žralokem na pláži Rockaway, utrpěla těžké poranění nohy. V oblasti New Yorku je útok žraloka „extrémně vzácný“. Jedná se o první známé kousnutí žralokem na pláži Rockaway po dlouhé době, poslední bylo zaznamenáno v roce 1953.

Ke zraněné plavkyni přiběhli plavčíci, vytáhli ji z vody a poskytli první pomoc, než přijela záchranná služba. Záchranáři ženě přiložili škrtidlo na nohu, která silně krvácela.

Policejní mluvčí uvedl, že žena byla převezena do nemocnice v kritickém, ale stabilizovaném stavu s vážnými tržnými ranami na stehně.

Ostatním plavcům bylo nařízeno, aby okamžitě vylezli z vody.

Pláž Rockaway byla v úterý z preventivních důvodů uzavřena pro koupání a surfování.

Co na to odborníci

K pokousání žralokem došlo v době, kdy se na plážích v New Yorku a na Long Islandu zvýšil počet výskytu žraloků. Je to způsobeno mimo jiné zlepšením kvality vody a nárůstem počtu ryb, kterými se žraloci živí.

Zdroj: ABC news, New York Post