Ženě přišel e-mail, podle kterého vyhrála 114,5 milionů korun. Místo toho se stala terčem podvodu

Přidat na Seznam.cz

Znojemsko – Kriminalisté řeší podvod, při kterém žena přišla o skoro 30 tisíc korun. Uvěřila informacím ve lživém a podvodném e-mailu, uvádí Policie ČR.

Žena ze Znojemska (37) dostala lákavý e-mail od údajného generálního ředitele úspěšné americké společnosti v oboru informačních technologií. V e-mailu stálo, že byla náhodně vybraná, aby obdržela dar ve výši 4 700 000 eur, což je zhruba 114,5 milionů korun.

Ženě se zatočila hlava z vidiny takové výhry. Okamžitě na lest skočila a zaplatila poplatky, které bylo nutné uhradit za převod tak vysoké částky. A tak začala jednostranná spolupráce mezi podvodníkem a důvěřivou ženou.

Štěstí se změnilo v prach

Nejdříve uskutečnila tři platby, peníze převedla na účet v německé bance. Dalších pět plateb poslala do peněžního ústavu v Itálii. Celkem přišla o téměř třicet tisíc korun. Čekala několik měsíců a radost se pomalu vytrácela. Došlo jí, že se stala kořistí podvodníka a celou věc nahlásila na policii.

Policie varuje před podobnými praktikami na základě logiky, že pokud se něco zdá až příliš dobré, tak to tak pravděpodobně je. Pozor na podvody!

Zdroj: Policie ČR