Žena zavražděna na náměstí v Jevíčku. Pachatel stále nebyl dopaden

Přidat na Seznam.cz

Ve večerních hodinách v úterý došlo k tragické události na náměstí v Jevíčku v Pardubickém kraji. Žena zde byla napadena a zabita neznámým útočníkem. Přivolaní záchranáři dorazili vrtulníkem, ale přes veškerou snahu se jim už nepodařilo ženě život zachránit, píše iDNES.

Hlavním podezřelým z tohoto brutálního činu se stal 34letý muž jménem Petr Gryc pocházející z Blanenska na jižní Moravě. Po útoku uprchl a v současnosti je předmětem rozsáhlého pátrání desítek policistů za asistence vrtulníku, informují Aktuality.

Podle mluvčí záchranářské služby byly na místo činu vyslány dvě posádky, jedna z nich přiletěla vrtulníkem z Jihomoravského kraje. I přes snahu zdravotníků se bohužel nepodařilo život napadené ženy zachránit. Policie ve středu ráno oznámila, že po vyhodnocení všech dosavadních informací se Petr Gryc stal hlavním podezřelým z vraždy. Hledaný muž je vysoký 175-180 cm, má tmavé vlasy střižené nakrátko.

Policie varovala, že může být ozbrojen a je nebezpečný. Občany vyzvala, aby v žádném případě nezkoušeli muže sami zadržet, ale aby kontaktovali linku 158.

Zveřejněno bylo také video z policejního vrtulníku monitorujícího situaci nad náměstím v Jevíčku, kde k útoku došlo. Podle některých svědků incident pravděpodobně souvisel s partnerským konfliktem mezi obětí a útočníkem. Ti se údajně předtím pohybovali společně v okolí zastávky. K samotné vraždě ženy bodnou zbraní pak mělo dojít nečekaně a velmi rychle před zraky dalších přihlížejících.

Zdroj: iDNES, Aktuality