Žena z ruské armády popsala, jak byla nucena poskytovat sex důstojníkům

Přidat na Seznam.cz

Ukrajina – Ruska jménem Margarita, která nastoupila do války do zdravotnického pluku a prochází nyní psychoterapií, popsala svou vlastní zkušenost, kde byla nucena sloužit jako tzv. „polní manželka“.

Ruská vojačka Margarita prochází již dva měsíce psychoterapií a bere silná antidepresiva. Ráda by zapomněla na hrůzy, které jsou páchány na ženách ze zdravotnického pluku a má velký strach vrátit se zpět, píše deník New York Post.

 „O tom, co viděla a zažila, vypráví klidným a vyrovnaným hlasem, ale o to děsivější jsou její příběhy o vojácích zabitých vlastními spolubojovníky, o opilých důstojnících, kteří zneužívali své brance, a o vdaných ženách ve zdravotnické rotě, které byly nuceny k sexuálnímu styku.“ psala organizace Sever Real.

Vzhledem k tomu, že Margarita odmítala plnit příkazy důstojníků a sloužit jim po intimních stránkách, vytrpěla si své. Za její neposlušnost jí byly vytvořeny nesnesitelné podmínky. Měla zakázáno spát ve stanu nebo v chatrči. Musela spát v lese v chladu na holé zemi, s minimem jídla.

Když ani tak neposlechla, byla důstojníkem, kterého odmítla, zaslána k dělostřelectvu do červené zóny. Podle ní si přál, aby tam zemřela. Vojačka dále informovala, že důstojníkům muselo sloužit 7 žen z jejího praporu.

„Na vlastní oči jsem viděla, jak důstojník čety postřelil dívku jménem Světlana. Moc pili, nebo v tom byla nějaká žárlivost, nevím. Udělali to tak, aby to vypadalo, že to udělali Ukrajinci,“ cituje Margaritu deník Sever Real.

Žena má záchvaty paniky a noční můry. Z těch nejhorších stavů be se podle lékaře měla dostat během 6 měsíců. Všechny ostatní ženy byly pod silou vyhrůžek donuceny k sexuálním stykům.

Dodává, že vojáci, kteří odmítali jít do první linie, byli drženi nazí v chladu s krysami anebo si museli kopat vlastní hroby.

Zdroj: SeverReal.org, New York Post