Žena z Nymburska se nechala nachytat podvodným bankéřem a zřídila si úvěr za 300 tisíc korun, o peníze přišla

Přidat na Seznam.cz

Nymbursko – Důvěřivá 33letá žena z Městce Králové naletěla podvodníkovi. Nechala se vmanipulovat do úvěru, poté o peníze přišla, informuje Policie České republiky.

V telefonickém rozhovoru se podvodník vydával za pracovníka banky, v níž měla žena své úspory. Nabídl jí zřízení úvěru ve výši 300 tisíc korun. I když úvěr nepotřebovala, po úspěšném zmanipulování se muži povedlo ženu přesvědčit, aby si jej zřídila.

V ten moment jednala podle pokynů přesvědčivého podvodníka. Na jeho doporučení si stáhla do svého PC aplikaci AnyDesk, ta umožnila neznámému pachateli prostřednictvím vzdáleného přístupu nahlédnout do celého internetového bankovnictví podvedené ženy. Žena finanční prostředky poslala v několika platbách na nově zřízený „bezpečný“ bankovní účet. Jenže o všechny finanční prostředky tak přišla.

Nymburští kriminalisté celou věc prošetřují. Podařilo se jim získat podobiznu osoby, která z nově zřízeného účtu vybírala finanční prostředky prostřednictvím bankomatu.

Zdroj: Policie ČR

Policie nyní pátrá po svědcích, kteří tohoto muže poznávají. Rádi by zjistili, jakou roli v tomto řetězci podvodného jednání sehrál. Muž je tmavší pleti, má černé vlasy a je ve věku 20 – 25 let. Maskoval se rouškou přes ústa a nos. Pokud jej poznáváte, kontaktujte prosím linku 158.

Zdroj: Policie České republiky