Žena z Moskvy udala 8letou dívku kvůli rusofobii

Přidat na Seznam.cz

Mlýny ruské propagandy neúprosně melou ruskou populaci. Objevil se dokonce případ, ve kterém 30letá žena pečlivě prostudovala sociální sítě 8leté dívky a našla kompromitující materiály. Dívku pak udala na policii kvůli rusofobii, uvádí agentura Unian.

Obyvatelka Moskvy udala 8letou spolužačku své dcery a obvinila ji z rusofobie, uvádí zpravodajský telegramový kanál Baza. Novináři se dozvěděli, že došlo k hádce mezi dvěma prvňáčky, ti se ve škole pohádali. Jeden z nich údajně druhému zakázal komunikovat s ostatními dětmi, nadával mu a všemožně ho utlačoval.

Pokusy o smírné řešení selhaly a tak celou situaci vzala do rukou matka jednoho z prvňáčků. Rozhodla se najít alternativní způsob, jak hádky zastavit. Žena prošla všechny sociální sítě, které spolužačka používala, aby tam našla nějaké kompromitující materiály.

Našla video, ve kterém osmiletá dívka mačkala papírek s nakreslenou ruskou vlajkou a ukázala další papírek s nakreslenou vlajkou Ukrajiny. Třicetiletá žena vše nahlásila na policii s tím, že se jedná o projev rusofobie. Celou záležitost nyní vyšetřuje ruská policie.

Zdroj: Baza

Zdroje: Unian, Baza, redakce, Telegram