Žena podvodně prodávala nemovitosti. Žena na zálohách inkasovala 7 milionů korun

Přidat na Seznam.cz

Hl. město Praha – Kriminalisté z obvodního ředitelství Prahy IV. minulý týden zadrželi 31letou ženu, která se dopustila podvodného jednání při fiktivním prodeji nových bytů v Praze 10 Strašnicích, uvádí Policie České republiky.

Žena vystupovala jako zástupkyně společnosti zprostředkovávající prodej nemovitostí a vystupovala pod jmény Denisa Bauerová nebo Denisa Gujdová. Doposud nezjištěným způsobem si obstarala klíče od luxusních bytů a provedla jimi mnohé zájemce o nové bydlení. V případě zájmu kupujícím předložila falešnou rezervační smlouvu, na jejímž základě si nechala zaslat zálohu. Jakmile obdržela peníze na účet, přestala s kupujícími komunikovat. Za inkasované peníze na zálohách si poté nakupovala drahé luxusní oblečení, jezdila na exotické dovolené a žila nadstandardním způsobem života.

Policistům se prozatím podařilo prokázat šest takto provedených podvodných prodejů. Žena na zálohách inkasovala asi 7 milionů korun. Podvedených však může být mnohem víc.

Policisté ženu v současné době stíhají ve vazbě. Před několika lety již byla za obdobnou činnost stíhána a byla podmínečně odsouzena, proto ji hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody v délce až 8 let.

Zdroj: Policie České republiky