Žena byla brutálně napadena, když přistihla zloděje ve svém bytě. Muž se ji pokusil i znásilnit

Přidat na Seznam.cz

Praha – Nemilé překvapení čekalo na ženu z Prahy 10, když v pátek 6. října objevila na chodbě svého bytu v ulici Na Křivce nezvaného hosta. Muž vznikl do bytu otevřenými balkónovými dveřmi a začal krást, informuje Policie České republiky.

Když se 44letá žena setkala s pachatelem, zaútočil na ni a opakovaně ji udeřil do hlavy, hlavně do obličeje. Neskončilo to však jen u brutálních úderů, muž pokračoval tím, že ženu strhl na pohovku a pokusil se ji znásilnit. Napadená se bránila a křičela o pomoc, naštěstí se jí podařilo ubránit tyčí od vysavače, kterou našla u pohovky. Několikrát pachatele udeřila trubkou do hlavy a po několikaminutovém boji se jí podařilo utéct na chodbu.

Muž i s odcizenými věcmi utekl balkonovými dveřmi pryč. Žena utrpěla mnohačetná poranění na celém těle a také psychický šok. Neznámý pachatel odcizil kabelku s peněženkou, kde byla finanční hotovost, platební karty a doklady, ukradl také notebook.

Za trestné činy krádež, znásilnění a neoprávněné opatření a pozměnění platebního prostředku muži hrozí trest odnětí svobody v délce až 5 let.

Zdroj: Policie České republiky

Na základě popisu ženy sestavili kriminalisté identikit hledaného muže. Ten může mít 30-35 let, je vysoký přibližně 170 cm, střední postavy. Má snědou pleť, kulatý obličej, tmavé oči a silnější obočí. Měl oblečenou tmavou bundu, šedé tričko, černé kalhoty s opaskem s kovovou přezkou ve tvaru čtverce šedé barvy. Pachatel mluvil romským přízvukem.

Policie prosí veřejnost o pomoc s jeho nalezením. Pokud byste hledaného muže poznali, kontaktujte prosím linku 158.

Zdroj: Policie České republiky