Žena (62) se více než rok vydávala za lékařku, pracovala v ordinaci a předepisovala léky

Přidat na Seznam.cz

Žena se více než rok vydávala za lékařku, pracovala v ordinaci a předepisovala léky. Údajně léčila pacienty ve městě Toms River v USA od března 2022 do června 2023. Maria Macburnie byla obviněna z výkonu lékařské praxe bez licence, píše deník Daily Mail.

Dvaašedesátiletá Maria Macburnie byla obviněna z lékařské praxe bez licence, padělání, podvodu s nároky na zdravotní péči a distribuci zakázaných látek, uvedla v prohlášení prokuratura.

Pacienty léčila v New Jersey po dobu 15 měsíců od března 2022 do června 2023. Používala lékařskou licenci své příbuzné, která má aktivní licenci k výkonu lékařské praxe.

Další vyšetřování odhalilo, že žena vystavila několik receptů napsaných pod jménem doktorky s licencí a předložila několik žádostí o pojistné plnění a účtů za služby poskytnuté v době.

Dne 26. července 2023 byla žena zadržena. V současné době je umístěna ve věznici, kde čeká na soud, informuje CNN.

Falešní lékaři byli odhaleni i u nás v České republice

Zajímavým příkladem je případ z roku 2012, kdy se slovenský muž přeoperovaný na ženu – třicetiletá Sandra Svobodová, v Bechyni na Táborsku vydávala za gynekoložku. Za svou „praxi“ stihla vyšetřit jen desítky pacientek. Ordinace byla otevřena jen pár dnů. Za hru na falešnou gynekoložku, úvěrové a další podvody byla odsouzena.

Další případ se stal v roce 2013, kdy se v Králově Dvoře, Emil Pascu vydával za zubního lékaře. Používal titul MUDr., lidem prováděl veškeré zákroky, ačkoliv byl jen dentistou.

Zdroje: Daily Mail, CNN, Facebook, YouTube, Policie České republiky, ČT24