Žena (29) si chtěla nechat zvětšit hýždě, poté se bála, že jí budou muset amputovat nohu

Přidat na Seznam.cz

Velká Británie – Žena si chtěla nechat zvětšit a zpevnit hýždě. Na Instagramu narazila na kliniku, kde měla absolvovat proceduru nechirurgického zvětšení metodou tekutého Brazilian Butt Lift (brazilský lifting pozadí). To však netušila, co jí aplikace způsobí, uvádí deník The Sun.

V březnu si Laura Bassnett zarezervovala schůzku v salónu, kde jí za 2 000 liber (v přepočtu 59 tisíc korun) vstříkli litrovou náplň kyselinou hyaluronovou do hýždí, stejná látka se používá jako výplň do rtů. Po půl hodině procedury se však žena necítila dobře. Jak sama tvrdila, v polovině upadla v „nesnesitelných bolestech“ do bezvědomí. Po dokončení z kliniky odešla ve stavu „opilosti“ a během cesty domů upadla opět do bezvědomí. 

Po několik dnech agónie byla nucena kvůli svému zdravotnímu stavu navštívit pohotovost.

,,Prošla jsem dveřmi a prakticky jsem se zhroutila. Měla jsem tep okolo 140 za minutu a teplotu téměř 40 stupňů,“ řekla žena.

V nemocnici jí lékaři sdělili, že se u ní rozvinula sepse. Jde o život ohrožující reakci na infekci, na kterou reaguje imunitní systém a začne poškozovat vlastní tkáně a orgány. 

Žena byla hospitalizována a v jedné chvíli se bála, že jí budou muset amputovat nohu, protože v ní ztratila cit. Lékaři netušili, jakou látku jí do zadku na klinice aplikovali, proto zvažovali v případě zhoršení stavu operaci. Magnetická rezonance však naštěstí vyšla v pořádku. Žena měla štěstí, že se po týdenním pobytu v nemocnici zotavila. Tato zkušenost jí dala hodně. Svého rozhodnutí podstoupit proceduru lituje. Je šťastná, že je naživu.

Nebezpečná zkrášlovací metoda

Server iTV odhalil, že počet případů stížností na zákroky v posledních měsících až nebezpečně stoupá. Za čtyři měsíce se přihlásilo do vládou schváleného registru pro estetické praktiky Save Face ve Velké Británii 153 pacientů, kteří pociťovali nepříjemné následky po aplikaci. Ve více než polovině případů šlo o sepsi. Kromě toho naprostá většina pacientů nevěděla, jaká látka jim byla ve skutečnosti aplikována. V 84 procentech případů navíc kliniky ignorovali jejich stížnosti.

Nebezpečí této zkrášlovací praktiky tkví v tom, že je velmi snadné získat kvalifikaci k jejímu provádění. Reportérka iTV šla v utajení na jednodenní kurz zvětšování pozadí, kdy šlo o test s výběrem odpovědí a po 30 minutách již mohla účastnice kurzu držet jehlu v ruce a aplikovat lidem injekce.

Zdroj: The Sun, iTV