Zemřela 14letá Lil Tay, kontroverzní rapperka a influencerka generace Z. Vulgárním rappem se proslavila už v 9 letech

Přidat na Seznam.cz

Zemřela 14letá Lil Tay, původním jménem Claire Eileen Qi Hope. Kontroverzní rapperka a influencerka generace Z. Už v 9 letech se proslavila vulgárním rappem. Na YouTube sdílela klipy, ve kterých ráda držela hromádky peněz u ucha, nadávala, urážela kolemjdoucí a začínala bitky, píše deník New York Post.

Rodina její smrt a smrt jejího bratra oznámila na Instagramu: „S těžkým srdcem sdílíme zdrcující zprávu o náhlém a tragickém odchodu naší milované Claire. Nemáme slov, kterými bychom vyjádřili nesnesitelnou ztrátu a nevýslovnou bolest. Tento konec byl naprosto nečekaný a všechny nás šokoval. Odchod jejího bratra ještě více prohloubil náš zármutek. V této době nesmírného zármutku vás prosíme o soukromí při truchlení nad touto zdrcující ztrátou, protože okolnosti úmrtí Claire a jejího bratra jsou stále předmětem vyšetřování. Claire navždy zůstane v našich srdcích a její nepřítomnost zanechá nenahraditelnou prázdnotu, kterou pocítí všichni, kdo ji znali a měli rádi.“

Lil Tay

Sama se korunovala na nejmladší influencerku století. Byla rodilá Kanaďanka, která se při svém vzestupu internetové slávy přestěhovala do Los Angeles. Na Instagramu má 3 400 000 sledujících. Tato příslušnice generace Z se na sociálních sítích proslavila v roce 2018, kdy jí bylo 9 let.

Stala se známou díky několika videím na YouTube, na kterých se chlubí balíkem peněz, zatímco sedí v luxusních autech. Mladá hvězda sociálních médií čelila kritice za používání vulgarit a rasové urážky, píše magazín The Hollywood Reporter.

Rodina

Z prohlášení rodiny vyšlo najevo, že zemřel také její 21letý bratr Jason Tian. Lil žila se svou matkou v Los Angeles, se svým otcem měla napjatý vztah. V roce 2018 se v rodině řešilo obvinění z fyzického a psychického týrání a kontrola nad Tayinými penězi, kariérou a opatrovnictvím. Od té doby se na sociálních sítích moc nevyjadřovala a držela se v ústraní.

Zdroj: New York Post, The Hollywood Reporter