Zemřel syn Pabla Picassa, do roku 2023 byl správcem jeho pozůstalosti

Přidat na Seznam.cz

Ve Švýcarsku zemřel ve věku 76 let mladší syn Pabla Piccasa, Claude Ruiz-Picasso. Jeho smrt ve čtvrtek potvrdil Jean-Jacques Neuer, právník, který ho zastupoval posledních 25 let, píše CNN.

„Claude Ruiz-Picasso, syn Pabla Picassa, zemřel. V letech 1989 až 2023 byl správcem Picassovy pozůstalosti. Zanechal po sobě manželku, paní Sylvii Picassovou, rozenou Vautierovou a dvě děti, Jasmin a Solal.“ V prohlášení uvedl Neuer. Příčina smrti nebyla uvedena.

Claude Ruiz Picasso se narodil v roce 1947 v Boulogne-Billancourt a během svého života pracoval jako fotograf, obchodník a filmař. Od roku 1989 byl správcem Picassovy pozůstalosti, v roce 2023 správou majetku pověřil sestru Palomu, uvedl deník El Espaňol.

Picassovo muzeum v Barceloně, městě, kde umělec strávil své dospívání, reagovalo na zprávu o Ruiz-Picassově smrti řadou příspěvků na sociální síti X.

Muzeum vyjádřilo soustrast nad jeho úmrtím, k němuž došlo 50 let po úmrtí jeho otce. Podle muzea mu francouzská vláda v roce 2011 udělila nejvyšší vyznamenání, Řád čestné legie, za jeho uměleckou činnost.

Pablo Picasso

Pablo Picasso měl proslulý komplikovaný milostný život, měl dvě manželky, mnoho milenek a čtyři děti. Claude se narodil v roce 1947 výtvarnici Françoise Gilotové. Ta měla s Picassem o dva roky později další dítě, dceru Palomu. Gilotová se s Picassem, který byl o 40 let starší než ona, seznámila v roce 1943. Jejich vztah skončil v polovině 50. let, poté se provdala za výtvarníka Luca Simona.

Pablo Picasso měl také syna Paula z prvního manželství s tanečnicí Olgou Chochlovou v roce 1921 a dceru Mayu v roce 1935 s Marií-Thérèse Walterovou.

Módní návrhářka Paloma Picasso je nyní jediným žijícím dítětem umělce.

Zdroj: CNN, El Espaňol, X