Zelenskyj vzdal hold vojákům, kteří svádějí ty nejtěžší boje: Situace v Bachmutu je čím dál složitější

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská armáda svádí v donbaském regionu bolestivé a obtížné boje již několik dlouhých měsíců, jejichž ohniskem je v současnosti město Bachmut, které je nekompromisně dobýváno ruskou armádou.

Ve svém pravidelném večerním projevu to v neděli podle agentury BBC řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. ,,Chtěl bych vzdát zvláštní hold odvaze, síle a odolnosti vojáků bojujících v Donbasu,“ řekl Zelenskyj. ,,Je to jedna z nejtěžších bitev. Bolestivá a obtížná,“ dodal.

Donbas se skládá z Doněcké a Luhanské oblasti, které Rusko anektovalo, přestože je vojensky nekontroluje. Ukrajinští představitelé tento týden informovali o stále obtížnější situaci v okolí Bachmutu, kterého je Rusko odhodláno se zmocnit v rámci svého cíle ovládnout celý Donbas, uvádí portál France24.

Město, jehož symbolický význam převážil nad vojenským, když se boje o něj začaly protahovat, je z velké části v troskách. Zelenskyj v neděli poděkoval vojákům, kteří odrazili útoky, zničili okupanta, narušili nepřátelské pozice a logistiku a ochránili hranice a města. ,,Děkuji celé armádě, gardistům, pohraničníkům, kteří brání náš stát na frontových liniích Bachmut, Vuhledar, Avdijivka, Siversk, Svatove, Lyman a Záporoží,“ dodal ukrajinský prezident Zelenskyj, jehož slova cituje NDTV.

Zdroje: NDTV, France24, BBC