Zelenskyj varuje Evropu: Rusko má dlouhodobý plán, věnujte pozornost Balkánu

Přidat na Seznam.cz

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se Rusko nezastaví na Ukrajině a bude provádět destruktivní a zákeřné akce i v dalších částech Evropy. Zmiňuje přitom nejen země na Blízkém východě, ale i v Evropě. „Stojí za tím Rusko, jsme si tím jisti, spolu se svým spojencem Íránem,“ uvedl Zelenskyj, kterého citovala tisková agentura Interfax-Ukrajina.

Rusko chce vyvolat krize ve více zemích a nezastaví se u Ukrajiny, varuje ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zmiňuje přitom nejen země na Blízkém východě, ale i v Evropě. Nejprve se vyjádřil k ruskému proudu, který je podle něj v souvislosti s válkou na Blízkém východě zcela jistě přítomen, neboť Putin chce prostřednictvím rozdmýchávání tohoto konfliktu odvést pozornost světa od války na Ukrajině. „Dnes všichni mluví o krizi na Blízkém východě. Ale jak jsem již otevřeně řekl, není to problém včerejška. Ani předevčerejška. Všichni o tomto permanentním konfliktu a permanentní válce vědí, ale nikdo ji nechce ukončit. Protože je to pohodlné – v daném okamžiku se prostě může znovu spustit. Je to blízkovýchodní vzplanutí, stojí za ním Rusko, tím jsme si jisti, se svým spojencem Íránem,“ uvedl Zelenskyj, kterého citovala tisková agentura Interfax-Ukrajina.

„Rusko má dlouhodobý plán. Blízký východ, bude tam Balkán, přinejmenším pokud země světa teď nic neudělají, bude tam taková exploze znovu.“

To ale není všechno. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského hodlá Putin zasít zmatek i do evropských sankcí. Zmínil přitom Moldavsko a balkánské země. „Věnujte prosím pozornost Balkánu. Věřte prosím, že dostáváme informace: Rusko má dlouhodobý plán. Blízký východ, bude tam Balkán, přinejmenším pokud země světa teď nic neudělají, bude tam zase takový výbuch,“ řekl ukrajinský vůdce. V Moldavsku chce naopak Rusko světu sdělit, „že během voleb došlo k určitým nesrovnalostem“, aby změnilo úřady v Kišiněvě tak, aby byly méně proevropské.

Zdroj: youtube, Interfax-Ukrajina