Zelenskyj se ve svém projevu pustil do zbabělých Rusů: Zlo si přijde i pro vás, pokud nic neuděláte. Zlo vycítí vaši zbabělost

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinský prezident vyzval Rusy, aby nemlčeli a nepřihlíželi, jak ruský režim nadále pokračuje ve zločinecké vražedné invazi. Podle Zelenského se zbabělost a nečinnost Rusů nakonec obrátí i proti nim, uvádí server Unian.

Prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval Rusy, aby nemlčeli a odsoudili teror proti Ukrajině. Podle něj se ruští teroristé jednou zaměří i na obyčejné Rusy, pokud budou nečinně přihlížet tomu, co se děje na Ukrajině.

Podle Ukrajinského prezidenta je ruský teror něco, co každý v Rusku a z Ruska zná a proto by jej měl odsoudit. „Vaše zbabělé mlčení a snaha přečkat, skončí jen tím, že jednoho dne si stejní teroristé přijdou i pro vás. Zlo vycítí zbabělost. Zlo si zapamatuje ty, kdo se bojí, nebo se s ním snaží vyjednávat. A až si pro vás to zlo přijde, nebude vás mít kdo chránit,“ prohlásil Zelenskyj ve videu na svém oficiálním YouTube kanálu.

Jeho emotivní projev je jednou z mnoha reakcí na hrůzy, kterých se Ruská federace dopustila na ukrajinském lidu. V sobotu 14. ledna provedla ruská vojska rozsáhlý raketový útok na ukrajinskou infrastrukturu. Jedna z raket dokonce zasáhla obytnou výškovou budovu v Dněpru. V troskách zemřely desítky lidí.

Zdroje: Unian, Volodymyr Zelenskyj