Zelenskyj oznámil vytvoření tribunálu pro ruskou agresi

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil vytvoření tribunálu pro ruskou agresi píše deník Pravda a informuje o tom Kancelář prezidenta Ukrajiny. Rozhodnutí o něm se očekávají příští týden. „Nadcházející týden bude z hlediska našeho boje za spravedlnost pro Ukrajince, tedy za potrestání teroristického státu a všech jeho válečných zločinců, poměrně důležitý. Oslabení Ruska již nestačí,“ řekl Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v projevu sdíleném na sociálních sítích oznámil nové kroky k potrestání viníků ruských válečných zločinů na Ukrajině. Politik uvedl, že brzy budou přijata rozhodnutí týkající se zřízení tribunálu pro ruskou agresi. Před novým soudem mají mimo jiné stanout ti, kteří připravují a plánují raketové útoky na ukrajinské civilní objekty.

„Nadcházející týden bude poměrně důležitý v boji za spravedlnost pro Ukrajince, tedy za potrestání teroristického státu a všech jeho válečných zločinců. Připravujeme několik důležitých, razantních kroků, které ještě více upevní partnery a dodají energii k vytvoření tribunálu pro zločiny ruské agrese s urychlí porážku teroristického státu. (…) Oslabení Ruska už nestačí,“ řekl Volodymyr Zelenskyj.

Více ukrajinských sankcí. Zasáhnou nejen Rusy
Volodymyr Zelenskyj rovněž oznámil zavedení dalšího balíčku sankcí. Prezident zatím neuvedl podrobnosti, ale je známo, že sankce postihnou nejen Rusy, ale i jejich zahraniční spolupracovníky.

„Připravujeme také nová rozhodnutí o sankcích proti osobám a společnostem pracujícím ve vojensko-průmyslovém komplexu teroristů, proti zahraničním subjektům, jejichž dodávky pomáhají Rusku prodlužovat tuto agresi. Naše rozhodnutí budou brzy zveřejněna,“ řekl Zelenskyj.

Zdroj: Pravda, Kancelář prezidenta Ukrajiny