Prezident Zelenskyj na konferenci v Londýně představí část filozofie transformace Ukrajiny

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská strana představí některé aspekty filozofie transformace Ukrajiny na konferenci o obnově v Londýně. Oznámil to prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj ve videoposelství z 20. června, které zveřejnila jeho tisková služba, jak píše ukrajinský portál Ukinform a ZN.ua.

Zelenskyj poznamenal, že na různých úrovních probíhají práce na obnově Ukrajiny. „A my tuto práci směřujeme tak, aby se naše obnova, naše obnovení stalo nejen stavebním projektem, ale projektem globální ochrany. Obnovená Ukrajina, transformovaná Ukrajina, posílená Ukrajina je nositelem bezpečnosti a garantem bezpečnosti, je ochranou před jakoukoli formou ruského teroru a ochranou před jakýmkoli opakováním ruské agrese. Na londýnské konferenci představím některé aspekty naší filozofie transformace Ukrajiny. Její plný význam bude představen později v tomto měsíci. A to již na Ukrajině,“ uvedla ukrajinská hlava státu.

Konference o obnově Ukrajiny (URC 2023) se bude konat v Londýně ve dnech 21.-22. června. Očekává se účast více než 1 000 hostů z 61 zemí. Konferenci zahájí ukrajinský premiér Denys Šmyhal, Zelenskyj vystoupí prostřednictvím videospojení. Kyjev očekává, že výsledkem akce bude podpis řady důležitých dohod, memorand a prohlášení, které urychlí obnovu a rozvoj Ukrajiny.

Zdroj: Ukinform, ZN.ua