Zelenskyj jmenoval země, které mohou být dalšími ruskými cíli. Od Pobaltí po Balkán

Přidat na Seznam.cz

Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že Ukrajina diktátorovi Vladimiru Putinovu nestačí. Ukrajinský prezident ve svém projevu v Národním shromáždění Francie pojmenoval další možné cíle agresorské země, uvádí server RBC-Ukrajina.

Ukrajinský lídr tvrdí, že podle Ruska si určité národy údajně nezaslouží svou nezávislou existenci. To je dnes namířeno proti Ukrajině, zítra to může být namířeno proti ostatním. Zelenskyj se domnívá, že dalšími ruskými cíly mohou být země v tomto pořadí: Pobaltí, Polsko, Balkán a další.

,,Tento ruský režim neuznává hranice, nestačí mu ani Evropa. Už zničil Sýrii a způsobil chaoz v Sahelu. Investuje do teroru a podkopává život tam, kde může, kde se nesetkává s odporem,“ uvedl ve svém projevu.

Server RBC-Ukrajina připomíná, že ukrajinské úřady již několikrát tvrdily, že se Rusko v případě vítězství ve válce na Ukrajině nezastaví. Také estonská rozvědka se domnívá, že Rusko se již v současnosti připravuje na další válku. K ní může dojít během 10 let, nevylučuje však ani přímý konflikt s NATO.

Rusko a použití jaderných zbraní

Ruský prezident se v pátek zúčastnil Mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradu (SPIEF), jedno ze žhavých témat byl také konflikt s Ukrajinou, píše server RIA Novosti

Hovořilo se také o možnosti použití zbraní hromadného ničení. Hrozba použití jaderných zbraní zazněla z úst ruského vůdce v minulosti již několikrát.

Rusko nepotřebuje jaderné zbraně, aby zvítězilo, když má ruský charakter,“ řekl neochvějně Vladimir Putin ve svém pátečním projevu.

Zdroj: RBC-Ukrajina, RIA Novosti