Zaostalost, primitivnost, hloupost, popsal politolog Putinův výroční projev

Přidat na Seznam.cz

Ruský diktátor Vladimir Putin promluvil ve svém výročním projevu, který trval téměř dvě hodiny. Ruský vůdce poděkoval všem ruským vojákům za jejich hrdinské úsilí, uvádí ruská státní tisková agentura TASS.

Politolog Mykola Davidyuk řekl pro ukrajinskou agenturu Unian, že Putinův projev se vůbec nepodobal projevu prezidenta válčící země. Na akci nebyli přítomni ani vůdce Čečenců Ramzan Kadyrov a šéf Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin. Ministr obrany Šojgu seděl až ve třetí řadě, upozornil politolog a naznačil, že to svědčí o rozkolu ve vysokém ruském vojenském velení.

Prázdná slova

„Zaostalost, primitivnost a hloupost Putinova projevu potěšila i šokovala mnoho lidí. Na druhou stranu v něm nebylo nic jasného kromě odstoupení od smlouvy o nešíření jaderných zbraní,“ říká Davidjuk. Odkazoval tak na to, že Putin ve svém projevu vlastně neřekl nic konkrétního.

Ruský vůdce poděkoval všem ruským vojákům za jejich údajně hrdinské úsilí v průběhu invaze, kterou Putin stále tvrdošíjně označuje jako speciální vojenskou operaci. Všechny vojáky, kteří bojují na Ukrajině pod ruskými prapory, označil za hrdiny a obránce Ruské federace.

Nevyjádřil se však dostatečně k ruským porážkám na frontě, k obrovským ztrátám na životech a technice a mlčením přešel i účinky západních sankcí na ruskou ekonomiku.

Zdroje: TASS, Unian