„Žádné vojenské cíle. Jen ruské barbarství,“ konstatoval ukrajinský ministr zahraničí kvůli ruskému nočnímu útoku na civilisty

Přidat na Seznam.cz

V noci z 8. na 9. března byl na celé Ukrajině vyhlášen letecký poplach. Ráno vrchní velitel Ozbrojených sil Ukrajiny Valerij Zalužnyj oznámil, že Rusko vypálilo na Ukrajinu 81 raket a protivzdušná obrana sestřelila 34 ze 48 řízených střel, uvádí server Ukrainska Pravda.

Při rozsáhlém ruském útoku ve Lvovské oblasti bylo zabito pět lidí. Tři lidé byli zraněni v Kyjevě. Rusové vypálili pět raket na objekt kritické infrastruktury v Záporoží a jedna ruská raketa zasáhla i objekt energetické infrastruktury v Ivanofrankovské oblasti.

Špinavé praktiky

„Rusko v noci zahájilo masivní raketový útok na Ukrajinu, útočili také pomocí dronů,“ napsal ministr zahraničí Dmytro Kuleba. „Žádné vojenské cíle. Jen ruské barbarství,“ dodal a vyjádřil tak rozhořčení nad tím, že Rusové už dávno upustili od klasické války, kde jsou v nebezpečí pouze vojenské a strategické cíle.

Rusové už delší dobu útočí na energetickou i civilní infrastrukturu. Jejich cílem je zastrašit a zlomit obránce Ukrajiny, ale také obyčejné ukrajinské občany.

Zdroje: Ukrainska Pravda, Dmytro Kuleba, redakce, Twitter