Záchranář, který měl brutálně znásilnit studentku, putuje do vazby

Přidat na Seznam.cz

Slovenskem už týden otřásá případ studentky Soni, kterou našli zraněnou a v bezvědomí před nemocnicí v Bratislavě. V této souvislosti je již obviněný záchranář, který ji měl intoxikovat a znásilnit. V případu se vynořuje stále více podrobností, píše Topky.sk.

Dvaadvacetiletá Soňa zmizela minulou neděli nad ránem. Po zhruba 26 hodinách byla nalezena v bezvědomí, s více zraněními před nemocnicí v Petržalce. Jak píší Aktuality.sk, mladá žena připravovala galakoncert na počest světové operní legendy Lucie Popp pod názvem LUCIA POPP TRIBUTE. Před půlnocí odešla z divadla. Ztratila se mezi třetí a čtvrtou hodinou v neděli ráno poté, co vystoupila z autobusu v Bratislavské Petržalce. K domu to měla zhruba 150 metrů.

Podezřelého zadržela policie ve čtvrtek v okolí Pezinské Baby. Později se s ním dostavila na záchrannou stanici ve Vajnorech, kde zajistila důkazy a léky, které měl muž ve skříňce. Soňu omámil opiáty, které ukradl v práci, a tak se jí zmocnil. Léky se prý v minulosti na záchranné stanici ztratily. Několik dní před únosem a po něm si obviněný vzal dovolenou, což podle policie také ukazuje na jeho spojení s případem.

Případ je vyšetřován jako znásilnění. „Na základě dosavadních důkazů policie dne 15. 9. 2023 sdělila obvinění pro trestný čin znásilnění 54letému I. P. z Bratislavy. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody na sedm až patnáct let,“ uvedl mluvčí Krajského ředitelství policie v Bratislavě Michal Szeiff.

Zdroj: topky.sk, aktuality.sk