Začaly letní prázdniny a turisté neznají meze. Rvačka o parkovací místo v Tatrách se zvrtla, turisté zranili člena ochranky

Přidat na Seznam.cz

Začaly letní prázdniny a turisté neznají meze. V pondělí 1. června došlo k nepříjemnému incidentu v Tatranském národním parku v Polsku. Na oficiálním parkovišti parku došlo ke konfliktu, kdy turisté chtěli násilím vjet na již plné parkoviště. V důsledku toho poškodili majetek a napadli zaměstnance parku, přičemž jednoho z nich málem přejeli autem. Případem se nyní zabývá policie.

Incident na parkovišti Morskie Oko v polském Tatranském národním parku byl nahlášen samotnou správou parku místní policii. Přestože bylo turistům jasně sděleno, že parkoviště je plné, rozhodli se tuto informaci ignorovat a pokračovali až k samotné závoře. Zde jim strážci opět oznámili, že se musí vrátit a zaparkovat na parkovišti v Lysé Poľaně, které je vzdálené přibližně 1,5 kilometru. Ačkoli na parkovišti byla volná místa, turistům bylo několikrát vysvětleno, že jsou rezervovaná pro ty, kteří si předem zakoupili parkovací lístky online. To však někteří z nich odmítli akceptovat a rozhodli se použít hrubou sílu proto, aby se na toto parkoviště dostali, píše web PAP.pl.

Případem se zabývá policie

Místo toho, aby turisté uposlechli instrukce a odjeli na další parkoviště, došlo k fyzickému střetu s místní obsluhou. V rámci konfliktu došlo k poškození zařízení parkovacího systému, včetně kamer snímajících registrační značky vozidel, vjezdových senzorů a závor. Zaměstnanci parkoviště byli verbálně napadáni, fyzicky strkáni, kopáni a taháni, jak uvádí web PAP.pl.

Jedna z žen, která se snažila vjet na plné parkoviště, projela těsně kolem zaměstnance a zasáhla ho vozidlem do nohy. Policie polské tiskové agentuře PAP sdělila, že jej vyšetřuje jako přestupek proti bezpečnosti silničního provozu a po doplnění dokumentace správou parku bude pachatelku stíhat. Budou rovněž podniknuty kroky týkající se trestného činu poškozování majetku. „Obsluze parkoviště se naštěstí nic vážného nestalo, ale řidič svým jednáním údajně poškodil monitorovací systém a vjezdovou bránu na parkoviště. Přivolaná hlídka popsané auto ani ženu nenašla,“ informoval policejní mluvčí.

Tatranský národní park to odsoudil a oznámil právní kroky

Tatranský národní park takové jednání důrazně odsoudil. ,,Neúcta a agrese vůči našim zaměstnancům je nepřijatelná. Budou podniknuty právní kroky k potrestání pachatelů a zabránění podobným incidentům v budoucnu. Chápeme, že problémy s přístupem a parkováním aut mohou vyvolat hněv a frustraci, ale úroveň hrubosti, kterou zaměstnanci denně zažívají, je nepřijatelná,“ uvedl park s tím, že urážky se týkají mužů i žen. Zároveň tatranský národní park vyzývá všechny turisty, aby dodržovali pravidla, respektovali pokyny, byli zdvořilí a respektovali ostatní lidi. „Naší prioritou je zajistit bezpečnost a pohodlí všech návštěvníků i zaměstnanců parku,“ informoval národní park.

Zdroje: redakce, autorský text, PAP.pl, twn24.pl