Záběry ukazují zkázu po ruském útoku ve Vilniansku na jihu Ukrajiny. Hlášeno je 7 mrtvých a desítky zraněných

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské město Vilniansk se stalo terčem ruského raketového útoku, který si vyžádal životy sedmi civilistů včetně dětí a zranil desítky dalších, informuje deník The Hill.

Ukrajinští představitelé zveřejnili fotografie obětí ležících pod dekami v parku ve Vilniansku a hluboké krátery v zemi vedle zničených budov.

Sobotní večerní útok zranil 36 lidí, což vedlo k vyhlášení dne smutku na neděli. Vilniansk se nachází v Záporožské oblasti, nedaleko od frontové linie, kde ruské síly stále okupují část regionu, píše Ukrainska pravda.

Guvernér Ivan Fedorov uvedl, že mezi oběťmi jsou tři děti a devět dalších dětí bylo zraněno. Útok poškodil obchod, obytné budovy a kritickou infrastrukturu.

Rusko pokračuje v tlaku na ukrajinské síly podél rozsáhlé frontové linie, přičemž zintenzivňuje letecké útoky zaměřené na klíčovou infrastrukturu.

Prezident Zelenskyj vyzval západní spojence k posílení protivzdušné obrany Ukrajiny.

V Doněcké oblasti na východě a v Chersonské oblasti na jihu pokračuje ostřelování, které si vyžádalo další civilní oběti. Boje pokračují i v Charkovské oblasti na severovýchodě.

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že sestřelilo desítky ukrajinských dronů nad jihozápadním Ruskem, přičemž některé útoky způsobily menší škody, ale bez obětí na životech.

Zdroj: The Hill, Ukrainska pravda