Záběry ukazují zkázu dvou ruských tanků. Jediná mina zahnala na útěk obrněnou ruskou kolonu

Přidat na Seznam.cz

Miny jsou oblíbenou metodou protiofenzívy ruských i ukrajinských sil. Používají je Rusové k obraně dobytých pozic a kladou je také Ukrajinci, aby zastavili ruskou okupaci. V neděli 4. listopadu se to jedné mině podařilo, informuje ТРУХА News.

Krajinou se ozýval řev těžkých motorů. Do zmrzlé, bahnité půdy se zakusovaly pásy a kola těžkých opancéřovaných vozů a tanků. Všude kolem sychravá zima bez jediné vločky a popraskané, namrzlé bahno. Takovou scenérií si razila cestu kolona těžké ruské jízdy směrem na Vuhledar v Doněcké oblasti.

Dva tanky vyjely na mírný kopec a chtěly zatočit doleva. Těžké stroje neobratně manévrovaly na promrzlé půdě. Pak oba tanky najednou zmizely v explozi. Do všech stran se rozletěly trosky. Mohutný oblak dýmu a prachu zahalil oba stroje.

Taktický úprk

Kouř se převaloval na místě, kde před pár vteřinami jely tanky a nyní tam stály jen dvě hromady nepojízdného poničeného šrotu. Pak se to po kopci začalo hemžit prchajícími vojáky. Utíkali od svých tanků a před Ukrajinci, kteří tam ty miny nastražili. Celou situaci komentoval člen posádky tanku, který dosud na zaminovaný kopec nevyjel. Nadával a klel.

Pak jeho tank zařadil zpátečku a rozjel se zpět, pryč od zničených tanků a ukrajinských min. Kam? Nikdo neví. Možná ani samotní Rusové. Podle záběrů to však vypadá, že přišli o dva tanky při svém tažení do nitra ukrajinského území. Ty jim budou chybět během zimy, která rozhodně nebude obdobím klidu. Bude to doba kruté, mrazivé války, jak uvedl Institut pro studium války. V jejich zprávě stojí, že vojenské operace budou pravděpodobně probíhat i v zimě.

Zdroje: ТРУХА News, redakce, Institut pro studium války