Záběry ukazují útok Ukrajinských dronů v Ruském Krasnodaru. Jsou hlášeny oběti na životech

Přidat na Seznam.cz

Podle informací zpravodajského kanálu The Kyiv Independent došlo 21. června v časných ranních hodinách k útoku dronů na vojenské letiště Yeysk v Krasnodarském kraji Ruska.

Místní obyvatelé informovali o požáru, který vypukl v důsledku útoku. Oficiální místa se k detailům incidentu nevyjádřila.

Operační centrum Krasnodarského kraje oficiálně potvrdilo, že během noci došlo k rozsáhlému útoku na několik oblastí regionu, včetně Yeysku. Mezi dalšími zasaženými oblastmi byly okresy Severskaja a Temrjuk.

V obci Volna v oblasti Temryuk dopadly zbytky sestřeleného dronu na ubytovací zařízení. Nikdo nebyl zabit ani zraněn, hosté byli evakuováni. Bezpilotní letouny byly zneškodněny také v oblastech Yeisk a Afipsky. Na území ropné rafinerie Ilsky vypukl požár, byly poškozeny pomocné budovy a dva lidé utrpěli zranění.

Podle oficiálních informací byli v Krasnodaru zraněni čtyři lidé. Poškozeno bylo autobusové nádraží Južnyj a přilehlá kotelna. Rozbita byla také okna jednoho z autobusů.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že v ranních hodinách systémy protivzdušné obrany zneškodnily 43 dronů nad Kubání a dalších 70 bylo zachyceno na Krymu a v Černém moři, informuje web 93.ru.

Později vyšlo najevo, že při útoku v Krasnodaru zahynul pracovník kotelny poblíž autobusového nádraží Južnyj, kam dopadly trosky dronu.

Gubernátor Kubáně Veniamin Kondratyev na sociálních sítích uvedl, že nařídil starostovi Krasnodaru poskytnout rodině zesnulého veškerou potřebnou pomoc a podporu.

Je třeba poznamenat, že jde o druhé úmrtí v důsledku útoku dronů na Kubáni za poslední dva dny. V noci na 20. června dopadl dron na obytný dům ve Slavjansku na Kubáni, kde zahynula asi 54letá žena.

Zdroj: The Kyiv Independent, 93.ru