Záběry přiživují zvěsti o špatném zdravotním stavu vůdce Kadyrovců. Ramzan Kadyrov reaguje

Přidat na Seznam.cz

Poté co média informovala, že čečenský vůdce Ramzan Kadyrov trpí nevyléčitelnou nekrózou slinivky břišní, se na sociálních sítích objevila dvě nová videa, uvádí deník The Moscow Times.

První zprávy o jeho zdravotním stavu nedávno zveřejnil deník Novaja Gazeta Europe. Anonymní zdroje z moskevské nemocnice potvrdily, že mu bylo v roce 2019 diagnostikováno toto onemocnění a do nemocnice musí docházet každý rok. To údajně přimělo Putina hledat jeho nástupce.

Jen několik hodin po zveřejnění zprávy o jeho špatném zdraví se na Kadyrově kanále objevilo důkazní čtyřminutové video ze setkání s úředníky. Z něj si lze všimnout, že se čečenskému vůdci velmi špatně mluví. Ve čtyřminutovém záznamu na něj kamera zabírala jen sporadicky. Záběry přiživují zvěsti o špatném zdravotním stavu.

Kadyrov reaguje na zvěsti o svém zdraví

Následně však bylo zveřejněno další video, které však demonstruje jeho dobrou fyzickou kondici.

,,Pamatujte, že péče o vaše zdraví je investicí do budoucnosti a důslednost a vytrvalost vás dovedou k úspěchu, a to jak ve sportu, tak v životě,“ napsal sám Kadyrov na sociálních sítích.

Pravost obou videí doposud nebyla ověřena.

O Kadyrově zdraví se spekuluje už léta, už kvůli jeho kolísající váze. Loni byl údajně hospitalizován s akutní plicní nedostatečností poté, co se předávkoval předoperačními sedativy, uvádí server Politico.

Zdroj. The Moscow Times, Politico