Za noční srážku dvou vlaků v Pardubicích může RegioJet, který projel na červenou. Jančura navštívil zraněné v nemocnici

Přidat na Seznam.cz

Noční srážka dvou vlaků v Pardubicích byla způsobena tím, že souprava společnosti RegioJet projedla návěstidlo se signálem „Stůj“. Tuto informaci uvedl ministr dopravy Martin Kupka. Zda šlo o technickou závadu nebo lidskou chybu je předmětem vyšetřování. Mezi čtyřmi oběťmi tragické nehody byly dvě Ukrajinky a dvě Slovenky. Další čtyři Slovenky utrpěly zranění, píše iDNES.

Majitel RegioJetu Radim Jančura dnes osobně navštívil zraněné v nemocnicích. Ministr Kupka na sociální síti napsal, že podle zjištění inspekce došlo k projetí návěstidla v zakázané poloze u expresního osobního vlaku RegioJetu. Zda to způsobila technická závada, lidský faktor nebo kombinace obou faktorů bude předmětem podrobného šetření, informuje TA3.

Ráno odjela z Pardubic náhradní souprava RegioJetu s nezraněnými cestujícími směr Košice. Do cílového města Čop na Ukrajině je pak odvezou autobusy. Nehoda komplikuje železniční provoz v Pardubicích i Praze, některé spoje jsou zrušené, jiné mají zpoždění.

Ve středu před půlnocí se expresní vlak RegioJetu 1021 do Čopu střetl s protijedoucím nákladním vlakem ČD Cargo. Ve vlaku RegioJetu bylo podle hasičů 380 cestujících. Čtyři lidé nepřežili a desítky zraněných byly přijaty do nemocnic, především s úrazy hlavy, otřesy mozku, pohmožděninami a zlomeninami.

Zdroj: iDNES, ta3