Wagnerova skupina sděluje zájemcům o vstup do svých řad, že musí být připraveni na vojenskou akci v Polsku a Litvě

Přidat na Seznam.cz

Wagnerova skupina sděluje zájemcům o vstup do svých řad, že musí být připraveni na vojenskou akci v Polsku a Litvě. Tvrdí to SPRAVDI – Stratcom Centre (ukrajinské Centrum národního odporu) a také deník TSN s odvoláním na ruského opozičníka. Wagnerova skupina nedávno dorazila do Běloruska poté, co v Rusku skončila krátká vzpoura.

Znepokojivé zprávy od ruského aktivisty za lidská práva. Přítomnost skupiny Wagnerovců v blízkosti polských hranic a provádění cvičení společně s běloruskou armádou je znepokojující. Muži Jevgenije Prigožina tam byli vysláni poté, co byla jejich vzpoura v Rusku náhle přerušena.

Je jejich úkolem zasévat strach, nebo se skutečně na něco připravují a má to souvislost s Polskem? Podle ukrajinských a ruských zdrojů – bohužel je to to druhé, alespoň tak se to rekrutům říká. Tuto informaci poskytlo centrum SPRAVDI – Stratcom. Píše o tom také portál TSN s odvoláním na ruského opozičníka a lidskoprávního aktivistu Volodymyra Osiečkina. Osečkin poskytl znepokojivé informace.

Speciální operacesouvisející s průnikem do Polska a průjezdem přes evropskou zemi
Podle ruského opozičníka Wagnerova skupina kandidátům na vstup do svých řad vzkazuje, že musí být připraveni na vojenské operace na území Polska a Litvy. „Dnes ráno jsem dostal zprávu od člověka, který mě od loňského července informuje o náboru zajatců k Wagnerovcům. Tento člověk říkal, že začala nová vlna náboru ruských vojáků a noví rekruti jsou informováni, že na ně čeká speciální operace, při níž proniknou do Polska a projdou zemí,“ uvedl Osečkin. Již dříve Alexandr Lukašenko v rozhovoru s Vladimirem Putinem veřejně řekl, že mu Wagnerovci říkají, že chtějí podniknout „výlet na Západ“.

Zdroj: SPRAVDI, TSN