Vyloděná ruská armáda se úspěchu nedočkala a dopustila se další chyby. Ihned byla rozprášena ukrajinskou raketou

Přidat na Seznam.cz

Ruské velení se dopustilo další chyby, která stála život mnoho vojáků, informuje zpravodajský portál Rádia Echo. Jak uvádí několik nezávislých internetových stránek najednou, Rusko poslalo do boje své neproškolené vojáky, kteří se dostali přímo do pasti ukrajinské armády.

Vojenští blogeři hlásí těžké ztráty v oblasti města Kreminna v Luhanské oblasti na severovýchodě Ukrajiny. Největší formace ruských ozbrojených sil – 20. gardová kombinovaná rudoarmějská armáda, přišla podle několika válečných zpravodajů o desítky vojáků. Ti zahynuli pod palbou ukrajinského dělostřelectva, když se na pevnině řadili v očekávání generálova příjezdu, jak uvádí na Telegramu.

„K tragickému incidentu došlo u Kremennaje v jedné z divizí, která se chystala přejít do ofenzivy. Dvě hodiny stáli lidé v houfu na jednom místě a čekali, až velitel divize pronese svá motivační slova. Místo generála na vojáky čekaly ukrajinské HIMARSY a dělostřelectvo,“ popisuje incident Rybar na sociální síti Telegram, což je jeden z nejpopulárnějších vojenských účtů, který sleduje přes 1,1 milionu lidí.

Ruské ministerstvo obrany se k případu nevyjádřilo, jak uvádí portál Echofm. Zprávy vojenských zpravodajů neuvádějí, kolik přesně vojáků přišlo o život. Různé zdroje uvádějí 50 až 100 mrtvých a zhruba stejný počet zraněných. Většina blogerů zamlčela jméno generála, který přiměl velitele, aby nechali jednotku nastoupit v bezprostřední blízkosti frontové linie.

Telegramový kanál Povernutye na vojne však informaci doplnil fotografií generála Suchraba Achmedova. Achmedov dříve velel skupině jednotek Vostok a 155. námořní brigádě Tichomořské flotily spolu s generálem Rustamem Muradovem, jak píše deník Strana.ua. Právě tato brigáda loni v listopadu napsala otevřený dopis gubernátorovi svého domovského Přímořského kraje a obvinila Achmedova z velkých ztrát, až 400 vojáků zahynulo v bojích u obce Pavlovka ve východoukrajinské Doněcké oblasti.

Zdroje: Telegram, Echofm, Strana.ua