Výbuch auta v Moskvě. Pravděpodobně jde o atentát na bývalého ukrajinského agenta SBU

Přidat na Seznam.cz

Rusko – Podle informací agentury RIA Novosti s odvoláním na městské záchranné služby explodoval v severní části Moskvy automobil. K výbuchu pod SUV došlo, když řidič, bývalý ukrajinský agent nyní pracující pro Moskvu, nastartoval motor.

Automobil, který explodoval, patřil bývalému zaměstnanci Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) Vasylu Prozorovovi, který několik let žije v Moskvě.

K výbuchu došlo, když řidič nastartoval motor auta. Prozorov byl převezen do nemocnice se zraněním nohou. Výbuch také poškodil několik aut zaparkovaných poblíž. Na internetu se objevilo video ukazující okamžik výbuchu.

Mezi pravděpodobné příčiny incidentu patří podle deníku Wiadomosci výbuch podomácku vyrobené bomby nebo prasknutí podzemního plynového potrubí. V místě výbuchu byly provedeny plynové práce. Společnost Mosgaz však ujistila, že systém dodávky plynu fungují správně.

Vasyl Prozorov, bývalý podplukovník Bezpečnostní služby Ukrajiny, na tiskové konferenci v Moskvě v roce 2019 oznámil, že spolupracoval s Ruskem „z ideologických důvodů“ v letech 2014 až 2018. Ukrajinská služba SBU později zveřejnila prohlášení, že by si Prozorov měl pamatovat jaký byl Jidášův osud. „Je to otázka času,“ dodala.

Zdroj: Wiadomosci, RIA Novosti