Vrtulník v Madridu spadl přímo na silnici

Přidat na Seznam.cz

Španělsko – V pátek došlo k pádu vrtulníku přímo na silniční obchvat v Madridu. Kvůli nehodě byly zraněné tři osoby, uvádí deník El País a deník The Independent.

Okolo desáté hodiny dopoledne došlo z doposud neznámých příčin ke zřícení soukromého vrtulníku modelu Enstrom280FX. Ten měl být jedním z modelů leteckého veletrhu European Rotors, který se konal na nedalekém výstavišti.

Snímky z místa ukazují oranžové trosky vrtulníku uprostřed rušné silnice, zatímco se záchranná služba snaží vyřešit celý incident. Kvůli nehodě musel být přerušen provoz na jednom jízdním pruhu v obou směrech.

Prvním zraněným je 69letý muž, který se dostal z vrtulníku po svých, druhého 71letého muže museli z trosek vyprošťovat hasiči. Utrpěli lehké poranění hlavy a zlomeninu stehenní kosti. Řidič středního věku jedoucí po silnici skončil s lehkým zraněním. Utrpěl drobné řezné rány způsobené rozbitím předního skla. Vozidlo řidiče utrpělo po nárazu značné škody.

K havárii vrtulníku došlo několik minut po startu. Letoun spadl do malé plochy keřů uprostřed silnice M-40. Naštěstí pilot vrtulníku byl obratný a pád letounu neovlivnil tisíce vozidel, která denně touto oblastí projíždí. Podle předpokladů mohl nehodu způsobit silný vítr, který mohl destabilizovat vrtulník. Vyšetřování však ukáže, zda muselo dojít k nouzovému přistání, nebo šlo o nešťastnou náhodu. 

Zdroj: El País, The Independent