Vrchol ubohosti, pustila se předsedkyně Poslanecké sněmovny do šéfa SPD. Tomio Okamura ostře vystoupil proti ukrajinským uprchlíkům v Česku

Přidat na Seznam.cz

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová ostře odsoudila slova Tomia Okamury na svém Twitteru. Podráždila ji rétorika šéfa SPD týkající se ukrajinských uprchlíků.

„Nenávistná rétorika Tomia Okamury vůči ukrajinským uprchlíkům, které jsme dnes byli svědky ve Sněmovně, je vrcholem ubohosti,“ zkritizovala Okamuru.

Podle Pekarové Adamové jsou uprchlíci slušní lidé, kteří do České republiky odešli, aby si zachránili život. „Velká většina z nich si hned našla práci,“ dodala předsedkyně a označila Okamuru za obchodníka se strachem.

Odkazuje tak na populistické praktiky Tomia Okamury a jeho hnutí SPD, kteří budují atmosféru strachu a nejistoty ve snaze poštvat voliče proti koaliční vládě a získat jejich hlasy.

Okamura v České republice nechce ukrajinské uprchlíky

Podle šéfa SPD v zemi probíhá ukrajinizace České republiky. „Je to za hranou. Občané si stěžují. Občané mají dost, už se necítí jako doma,“ prohlásil Tomio Okamura na videu, které sdílel na svém Twitteru. Situace se podle něj vymyká kontrole, Ukrajinci jsou prý všude a Fialova vláda podniká ekonomické kroky, které omezují České občany, například zvýšení hypoteční sazby, aby mohli ukrajinské uprchlíky uživit.

Hnutí SPD prý nechce, aby to pokračovalo takovým stylem a Okamura vyzval občany České republiky, aby volili jeho hnutí a zabránili Fialově vládě, která podle Okamury nepomáhá občanům České republiky.

Zdroje: Markéta Pekarová Adamová, Tomio Okamura, redakce