Volby na Slovensku musely být přerušeny kvůli bílému prášku. Expertíza již přinesla výsledky

Přidat na Seznam.cz

Volby do Evropského parlamentu musely být dočasně zastaveny v obci Palárikovo v okrese Nové Zámky. Důvodem bylo nalezení bílého prášku na hlasovacích lístcích ve všech třech volebních okrscích. Tuto situaci potvrdila okresní volební komise. Její předseda David Sklenář byl přítomen na místě a zasahovali tam také policisté a hasiči, píše deník SME.

Všechny tři volební místnosti se nacházely v areálu základní školy a byly uzavřeny. Okresní volební komise uvedla, že první místnost číslo 3 byla uzavřena v 9 hodin, následně byly o 20 minut později uzavřeny i místnosti 1 a 2. Celá budova školy byla poté uzavřena. Státní volební komise byla informována a očekávaly se výsledky z laboratoře. Pokud by vše bylo v pořádku, hlasování by se obnovilo, informuje JOJ24.

Očekávalo se, že volební moratorium bude prodlouženo minimálně o tři hodiny. Kolem druhé hodiny odpolední se potvrdilo, že nešlo o nebezpečnou látku. Podle analýzy kontrolní chemické laboratoře civilní ochrany v Nitře se jednalo o škrob. Předseda komise Eduard Burda proto oznámil, že volební moratorium bude prodlouženo minimálně o tři hodiny.

Zdroj: SME.sk, JOJ24