Vlak v Milovicích prorazil zarážedlo, při dojezdu k nástupišti vykolejil

Přidat na Seznam.cz

V neděli odpoledne došlo k mimořádné události na železnici v Milovicích na Nymbursku. Při dojíždění osobního vlaku k nástupišti jedna náprava vlaku vykolejila. I přes přítomnost cestujících se nikomu nic nestalo a nedošlo ke zraněním. Provoz na trati mezi Lysou nad Labem a Milovicemi byl v důsledku incidentu přerušen.

Částečně byla zavedena náhradní autobusová doprava. Správa železnic předběžně odhaduje trvání omezení do 23:40 hodin. Předběžná výše škod na vlaku a infrastruktuře činí 1,7 milionu korun dle vyjádření mluvčího Drážní inspekce, píše iDNES.

Podle mluvčího Správy železnic vlak dojížděl k ukončení trati a nedokázal včas zabrzdit, prorazil zarážedlo. Na místo byly povolány hasičské a záchranné složky. Drážní inspekce zahájila vyšetřování příčin mimořádné události. Odhadovaná škoda na vlaku je 1,5 milionu korun, na železniční infrastruktuře 200 tisíc korun. Do 19:45 proběhlo nakolejení vlaku a pokračovalo zajišťování podkladů pro další šetření, zmiňuje informační portál Dopraváček.

Mluvčí Českých drah uvedl, že vlak projel asi o metr. Ve vlaku bylo přibližně 30 cestujících, kteří byli již před příjezdem hasičů venku. Na omezeném úseku byla zavedena obousměrná kyvadlová autobusová doprava.

Tento týden tak došlo k další nehodě na železnici, po středeční tragické srážce rychlíku s nákladním vlakem v pardubické stanici, při které zahynulo 4 cestující a 27 lidí bylo zraněno.

Zdroj: iDNES, Dopraváček