Vládní speciál přivezl z Iráku slovenskou teroristku, hrozí jí doživotí

Přidat na Seznam.cz

Na palubě vládního speciálu, který v noci přivezl slovenskou občanku z Iráku, byli také příslušníci speciální policejní jednotky NAKA. Letoun přistál před půlnocí. Proti ženě Slovensko vzneslo okamžitě obvinění, píše deník HlavneSpravy.

Přílet slovenské občanky z iráckého Irbílu zorganizovalo slovenské ministerstvo zahraničí a bylo proti ní ihned po přistání vzneseno obvinění ze založení, organizování a podpory teroristické skupiny, válečného bezpráví a ohrožování mravní výchovy mládeže. V případě prokázání viny jí hrozí až doživotní trest odnětí svobody.

Totožnost zná údajně redakce televize Markíza, která ale jí ale nechce prozradit stejně tak jako nechce uvést místo, odkud žena přesně pochází. Není doposud jasné, jak se dostala do iráckého Kurdistánu a co tam dělala. Vyšetřovatel provádí se zadrženou ženou momentálně procesní úkony.

Slovenská policie se k případu vyjádřila na sociální síti: „Dnes v Bratislavě vyšetřovatel Národní kriminální agentury zadržel R. D. poté, co byla tato osoba převezena z Iráku vládním speciálem. Přeprava se uskutečnila na základě repatriace slovenských občanů, kterou zajišťuje Ministerstvo zahraničních věcí Slovenské republiky. Vyšetřovatel NAKA ho obvinil z trestných činů ohrožování mravní výchovy mládeže, založení, vytvoření a podpory teroristické skupiny a válečného bezpráví. Vyšetřovatel v současné době provádí nezbytné procesní úkony. Zveřejnění dalších podrobností o vyšetřovaných činech by mohlo zmařit účel trestního řízení. Další informace poskytneme, jakmile to procesní situace dovolí.“

Zdroje: hlavnespravy.sk, Policie Slovenské republiky