Vladimir Putin je jen chodící mrtvola, prohlásil bývalý šéf kontrarozvědky CIA 

Přidat na Seznam.cz

Podle vyjádření bývalého šéfa kontrarozvědky CIA, Jamese Olsona, je šéf Kremlu a ruský diktátor Vladimir Putin pouhou chodící mrtvolou, které hrozí kvůli invazi na Ukrajinu smrt.

„Myslím, že je pravděpodobné, že někteří Rusové se rozhodnou, že musí Putina eliminovat. Pokud Putin zůstane u moci, bude dlouhá válka, protože se nevzdá. Ale nemyslím si, že u moci zůstane. Věřím, že bude zbaven moci. Myslím, že Putin bude odstraněn. Nevylučoval bych atentát,“ řekl v rozhovoru pro deník The Sun James Olson.

Podle Olsona Rusko pod vlivem Vladimira Putina vykrvácí, a to nejen po stránce civilní, ale především majetkové. Rusko od začátku invaze utrpělo značné finanční ztráty a byť se na první pohled zdá, že se mu daří, situace je mnohem horší.

„Vidím Putina jako chodícího mrtvého muže. Myslím, že je pravděpodobnější, že bude odstraněn, než že dojde k vojenské porážce,“ konstatoval bývalý šéf kontrarozvědky, který uvedl, že se prozatím Rusko proti Putinovi bojí podniknout kroky, jak uvádí deník Daily Star.

Podle Olsona budou o Putinovo ostavení či odstranění usilovat lidé, kteří budou vedeni touhou obnovit v Rusku demokracii a mír. „Pokud se ale válka nezastaví odstraněním Putina, může se snadno rozšířit. Víme, že jeho regionálními ambicemi bylo získat kontrolu nad východní Ukrajinou, včetně převzetí Moldavska. Svět by měl vědět, že Moldavsko je ve velkém nebezpečí,“ zakončil Olson své vyprávění a názory na Putina, jak píše deník NY Post.

Zdroje: The SunNY Post, Daily Star