Vláda by měla být odsouzena za vlastizradu, napsala předsedkyně Trikolory. Výcvik Ukrajinců přirovnala k Mnichovské zradě a okupaci z roku 1968

Přidat na Seznam.cz

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová na svém Facebooku ostře vystoupila proti výcviku ukrajinských vojáků na českém území. Podle předsedkyně je to údajně něco, co Česko vtahuje do cizí války a v krajním případě to z celé země udělá možný cíl útoků. Na svém Facebooku zašla tak daleko, že pobyt Ukrajinců přirovnala k těm nejhorším událostem novodobé české historie.

V příspěvku na svém Facebooku Majerová napsala, že je v kontaktu se starostkou z obce Libavá. Od té má údajně informaci, že ukrajinští vojáci byli v okolí obce ještě předtím, než Poslanecká sněmovna odsouhlasila návrh, podle kterého bude Česká republika na svém území cvičit ukrajinské vojáky.

O nás bez nás

„Včerejší vládní taškařice ve sněmovně a hlasování o přítomnosti vojsk z Ukrajiny byla další z vládních LŽÍ a pouhá HRA pro lidi. Rozhodli si dávno „o nás bez nás“! napsala Majerová. Přirovnala tak usnesení Poslanecké sněmovny k Mnichovské dohodě, kdy se Německo, Itálie, Francie a Velká Británie dohodly, že Německo dostane část českého pohraničí.

Rčení „o nás bez nás“ bylo použito tehdy a dodnes se používá ve spojitosti s Mnichovským diktátem. A ta stejná slova použila i Majerová, přirovnala tak pomoc Ukrajině ke smlouvě, která vrhla české pohraničí a tím i celé Česko do spárů Hitlerovy Třetí říše.

Vlastizrada!

Mnichovskou zradou její historická lekce neskončila. „V roce 1968 to bylo taky PRÝ na chvíli…“ přirovnala pobyt Ukrajinců k vpádu vojsk Varšavské smlouvy. „Nenechme se opět oklamat! Tato vláda musí být postavena před soud a odsouzena za vlastizradu. Za tím si stojím!“ dodala.

Zašla tak ještě dál, než členové Fialovy opozice, kteří Fialu pravidelně kritizují, viní ho z energetické krize a neschopnosti. Rovnou je obvinila z vlastizrady a přirovnala Fialovu vládu k těm nejhorším mocnostem 20. století.

Zdroje: iRozhlas.cz, Zuzana Majerová, redakce